31.08.2016

Colin McRae: DiRT - Klasyka gatunku

Poszalał na trasie - KontersColin McRae: DiRT to czysta klasyka gatunku gier o tematyce wyścigów po bezdrożach lub innych wymagających terenach na których kierowcy sportowi muszą sobie radzić na co dzień .Za grę odpowiedzialne jest studio Codemasters .
Tytuł  ten ma 9 lat , powstał w 2007 roku , i nadal można powiedzieć że świetnie się prezentuje . Jest to stara gierka mimo to
graficznie nadal stoi na wysokim poziomie , według mnie nie ma sensu porównywać grafiki z 2007 roku do grafiki z 2016 bo to nie o to tutaj chodzi , tylko o samą rozgrywkę, która sprawia przyjemność i daje graczowi rozrywkę na kilka godzin.
Największym plusem  według mnie tego tytułu są świetnie odwzorowane samochody którymi musimy jeżdzić , jest ich sporo do wyboru. Auta posiadają pełną licencję , więc jeżdzimy prawdziwymi modelami aut , takie jak Subaru czy też Mitsubishi Lancer . Aby nabyć takie auta musimy mieć pieniądze które dostajemy po wygranych wyścigach w trybie kariery .W trybie kariery  do dyspozycji mamy też wiele tras , o różnych gatunkach jazd takie jak odcinki specjalne , czy też normalne wyścigi .
Bardzo fajną sprawą jest dodanie prawdziwej trasy jaką jest Pikes Peak International Hill Climb która wynosi 20 km długości i posiada 156 zakrętów . Uszkodzenia których możemy się nabawić w trakcie jazdy są dobrze zrealizowane , widać i je można je odczuć podczas chęci dodania 5-tego biegu .
Podczas jazdy po pustyni czy też innym syfie , na samochodach został odwzorowany system brudu , który myślę że dodaje koloru grze ;)
Środowisko gry jest zrobione zajebiście , kamienie , drzewa , mogą utrudnić rozgrywkę , co daje więcej zabawy .

Colin McRae Dirt nadal mimo swoich lat jest nadal bardzo dobra propozycją dla fanów gier o tematyce rajdowej , muszę przyznać że może iż nie jestem fanem tego typu rozgrywki , 5 godzin gry sprawiło mi sporo frajdy i co najważniejsze eliminowało nudę .
Na pewno ta propozycja spodoba się fanom szybkiej jazdy .
Grę można nabyć za grosze więc myślę że nie będzie problemu z jej zakupem .

Ocena 6,5/10
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz