08.09.2013

Sleeping Dogs-Honk Kong w jednej recenzji

Poznał Honk Kong jak własną kieszeń-Konters


O co kaman ?
Sleeping Dogs to gra zainspirowana filmami chińskimi w którym głównym celem to mordobicie,ściganie,strzelanie do innych.W grze wcielamy się w funkcjonariusza policji Wei Shena który wraca do Honk Kongu z USA.Głównym zadaniem Weia to przeniknięcie do struktur niebezpiecznych przestępczych organizacji Sun On Yee.Zeby zdobyć zaufanie gangsterów Wei musi wykonywać różnorodne zadania aby zdobyć zaufanie gangsterów.Zadania są łatwiejsze i trudniejsze.
W grze mamy dużo fajnych możliwości jak jazda szybkimi samochodami,motorami i pływającymi maszynami.Wielkim minusem jest brak środków transportu powietrznego.
W grze najlepszym atutem jest oczywiście wielki Honk Kong z wielkimi dzielnicami.Każda dzielnica jest inna,nietypowa,ciekawa.Klimat trzyma dość wysoki klimat dla gracza.
Gra jest bardzo krwawa i bardzo dobrze gdyż gracze nie narzekają na brak czerwonej farby :)
Grafika jest super,szczególnie w nocy.Misje/Fabuła jest naprawde genialna (szczególnie fabuła)
Bohaterowie są naprawde dobrze stworzeni,w moim przypadku nie zapomnę na przykład o Jackiem którego bardzo dobrze sobie zapamiętałem.Sama postać Weia przypadła mi do gustu.Końcówka gry niee zbyt mi się podobała chociaż nie była najtragiczniejsza ale nie bedę nić o niej mówił gdyż nie chcę robić zbędnego spojleru.Arsenał jest mały,szkoda gdyż mogło być tego troszkę więcej.
Kolejnym atutem gry to same walki wręcz które są bardzo dobre szczególnie wspomaganie się rzeczami pomocnymi.Również same strzelanie było bardzo przyjemną sprawą (szczególnie z samochodu)
Samochodami się jeżdzi dość dobrze,szczególnie szybkimi.

Moje Refleksje
Kończąc ten tytuł nie miałem niestety żadnych dużych refleksji tak jak po Mafii 2 czy po Far Cry 3.
Jednym istotnym pytaniem jest to czy Wei znalazł swoją wybranke i co się działo z nim po zakończeniu gry.Te pytania są pozytywnym trafem w oczko gry.
Gra ma dość dużo nie doskonałości ale zapomina się o nich gdy jesteśmy skupienie podczas robienia misji.
Grę oceniam pozytywnie ale to na końcu

Plusy:
+ bohaterowie
+ klimatyczny Honk Kong
+ walki wręcz
+ jazda szybkimi samochodami
+ okładka gry
+ genialne dialogi
+ sceny przerywnikowe
+ menu

Minusy
- mały arsenał broni
- bugi

Ocena konćowa 8.7/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz